O nas

Baner_1200x600

 

Odrobina historii

Queen’s Garden Dom nad Stawem to wyjątkowe miejsce na mapie Polski. Inne niż wszystkie, nieszablonowe, z długą historią, z duszą i charakterem. Na początku powstał dom (1960 r.), bo ziemię w tych okolicach wymarzył sobie pradziadek Maksymilian, który tuż po wojnie poszukiwał dla siebie prawdziwej oazy spokoju. Później, na prawie 4 hektarach tej ziemi, dziadek Franciszek uprawiał sad owocowy (1978 r.), a owoce jabłoni, śliw i grusz składował w budynku tuż przy domu rodziny Ryncarz. To właśnie ten parterowy budynek, służący wiele lat temu jako przechowalnia owoców, wyremontował nasz tata Mariusz (2012 r.) , który przez wiele lat był mistrzem projektowania i zakładania ogrodów, co znalazło odzwierciedlenie w jego zamiłowaniu do urządzania wnętrz oraz niespotykanym poczuciu estetyki.
Tata przez długi czas powtarzał, że zamieszka tutaj „na starość”, choć pomysł ten przeplatał się z wieloma innymi propozycjami- miała tutaj bowiem powstać klimatyczna restauracja z tarasem albo kawiarnia.
W trakcie budowy jednego z kominków, tata polecił wykonawcom wyryć litery „QG” tuż nad kominkiem, co zresztą do dziś jest dla nas pewnego rodzaju zagadką, bo wówczas plany dotyczące tej przestrzeni zupełnie nie były sprecyzowane. Kilka razy w życiu wspominał nazwę „Queen’s Garden”, ale przez wiele lat miejsce to spełniało rolę prywatnej przestrzeni, w której od czasu do czasu organizowaliśmy lubiane przez wszystkich spotkania przyjaciół i zjazdy rodzinne.
Tutaj zawsze odpoczywało się w prawdziwym tego słowa znaczeniu. Bliskość ogrodu założonego przez tatę i taras sprawiają, że nigdzie nie trzeba gonić- wszystko mamy w jednej płaszczyźnie, wszystko na wyciągnięcie ręki… Taras słoneczny został stworzony w takim miejscu, że przez cały dzień dociera tutaj słońce i jeśli nie rozłożymy parasola- nie zaznamy nawet odrobiny cienia. Miejsce idealne dla ciepłolubnych i kochających kąpiele słoneczne. Altana letnia zaś przynosi ukojenie w największe upały i to właśnie w niej rozmowy do rana smakują najlepiej…
U nas można rozłożyć leżak i pozwolić sobie na totalne „nicnierobienie”, można poczytać ulubioną książkę leżąc w hamaku w brzozowym zagajniku, pospacerować wokół stawu lub popływać łódką… Można wstać o świcie, kiedy wszyscy jeszcze smacznie śpią i poczuć poranną rosę pod gołymi stopami przechadzając się po trawie… Czas płynie tutaj wolniej, a dzień wydaje się nie kończyć…
Dopiero w czwartym pokoleniu postanowiliśmy powołać do życia „Queen’s Garden” (2022 r.) według naszego pomysłu i nadaliśmy naszej przestrzeni charakter apartamentu, by oddać w Wasze ręce część tego co nasze, część naszego dzieciństwa, część wyjątkowej oazy spokoju blisko natury, w której możesz wszystko, ale niczego nie musisz…

O nas w skrócie

Queen’s Garden Dom nad Stawem wynajmujesz na wyłączność- cały obiekt jest do Twojej dyspozycji (parterowy domek o powierzchni ponad 240 m2 oraz ogród 1 ha):

-5 sypialni z podwójnymi, wygodnymi łóżkami

-3 łazienki

-sauna fińska z rustykalnym prysznicem

-dwa kominki opalane drewnem

-gorąca drewniana balia ogrodowa z hydromasażem

-dwa wyposażone aneksy kuchenne oraz kuchnia letnia

-klimatyczne części wspólne (strefa odpoczynku, biblioteczka, orbitrek do ćwiczeń, maty do jogi, gry planszowe itp.)

-kącik zabaw dla dzieci oraz eko plac zabaw 

-letnia altana (60 m2) z wyposażoną kuchnią, grillem gazowym i parkietem do tańców

-duży ogród, staw z łódką oraz taras słoneczny

-tropikalny prysznic i wanna pod gołym niebem

-„las hamaków” w zagajniku brzozowym

-grill/palenisko gdzie przy ognisku można przesiadywać do rana

Przestrzeń idealna do spędzenia wolnego czasu z grupą przyjaciół lub rodziną, a także jako miejscówka na szkolenia firmowe i warsztaty. Nasz obiekt nie funkcjonuje jak hotel- podczas pobytu nie spotkasz tutaj obcych osób, dlatego możesz liczyć na 100% intymności, wygody i komfortu.
Nie ma możliwości wynajęcia poszczególnych pokoi w tym samym terminie dla różnych grup. Przyjeżdżacie do nas swoją paczką. W przypadku większych spotkań zmieścimy maksymalnie do 16 osób. Więcej informacji tutaj: link do cennika

Nasz domek do wynajęcia to także doskonałe miejsce jako baza wypadowa, bowiem okolica słynie z licznych jezior– do najbliższego z nich mamy zaledwie 10 km, kolejne w promieniu do 14 km, a jest ich tutaj ponad 24!

Queen's Garden Dom Nad Stawem